Jdi na obsah Jdi na menu
 


Izrael

10. 6. 2008

IZRAEL

Izrael je v podstatě velmi krásná země.Je geograficky položená tak,že v létě je na severu teplota kolem 30°C a na samém jihu kolem 55°C ve stínu,takže lidé zde musí být pevně přizpůsobeni klimatu.Celá země má svou dlouhou historii.Nejznámější centrum je např. Jeruzalém,město Eilat,Betlém a Mrtvé moře.

EILAT
Město Eilat se nachází na nejjižnějším cípu pouště Negeb přímo na březích Rudého moře.Podnebí je ideální a je to přímořské letovisko.V Eilatu se marně hledají nějaké pamětihodnosti připomínající jeho třítisíciletou historii,nějaké památky jsou hlavně v údolí Timna o na ostrově faraonů .

BETLÉM
V Betlému,který leží na Izraelem obsazeném území jen 12 km od Jeruzaléma,se podle biblického podání narodil jak král David,tak Ježíš Kristus.Dnešní Betlém má asi 38 000 obyvatel,z nichž většinu tvoří muslimové,zatímco křestˇ´anů je jen necelých 10 000.Betlém se jako symbol Kristova rodiště prosadil až za vlády římského císaře Konstantina.V roce 313 dal Konstantin na návrh jeruzalémského biskupa postavit nad jeskyní,kde se kristus narodil,baziliku,která byla slavnostně vysvěcena roku 339.

MRTVÉ MOŘE
Mrtvé moře je jedním z nejzajímavějších míst na světě.Leží 394 m pod úrovní moře,je dlouhé 85 km a 17 km široké. V každém litru jeho vody je 30% soli a minerálů.V létě denní teploty u Mrtvého moře šplhají až na 48°C.

JERUZALÉM
Ve Starém městě Jeruzalém poutá pozornost návštěvníků hlavně Skalní chrám ,židovská zedˇ nářků a Chrám Božího hrobu.Do Starého města se vchází sedmi branami ,jen tři si udržely původní osmanský ráz.Toto město se skládá ze čtyř částí:Muslimská,židovská,křestˇanská a arménská
.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hmmmm

(Kminka, 16. 1. 2011 15:36)

Hmmm se mi to hodí mám na Izrael zítra projekt :D